با حضور به موقع آتش نشانان، حریق منزل مسکونی در بی بیان مهار شد

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مسجدسلیمان از مهار آتش سوزی منزل مسکونی در منطقه بی بیان و پیشگیری از سرایت آتش به منازل مجاور خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان، ابوذر اسدپور در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت : در پی تماس شهروندان با سامانه تلفنی ۱۲۵ مبنی بر حریق یک منزل مسکونی در منطقه‌ بی بیان ، بلافاصله یک تیم عملیاتی از ایستگاه شماره ۳ چهارراه بهداری و تیم پشتیبانی در سریع ترین زمان ممکن به محل اعزام شدند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مسجدسلیمان ادامه داد: با حضور به موقع تیمهای عملیاتی و تلاش و سرعت عمل آتش نشانان از گسترش حریق به دیگر بخش های منزل و سرایت به منازل مجاور جلوگیری بعمل آمد.

وی افزود : این حادثه مصدوم نداشته و علت آن توسط کارشناسان این سازمان در دست بررسی است.

ابوذر اسدپور همچنین به رعایت نکاتی از سوی شهروندان اشاره کرد و گفت : استفاده از افراد متعهد و متخصص جهت سرویس کردن تاسیسات برقی و گازی و استفاده از کابل هاو فیوزهای استاندارد جهت برق کشی اماکن و منازل بسیار موثر است و اگر مشکلی برای فیوزهای فشنگی پیش آمد از دستکاری و یا استفاده مجدد آن خوداری کنند و هنگام خروج از منزل حتماً تجهیزات برقی بلا استفاده را از پریز جدا نموده و بار اضافی را کم و از محافظ های استاندارد استفاده شود و هنگام خروج از منزل حتی المقدور کولر ها را خاموش کنند و از یک پریز برای چند وسیله برقی استفاده ننمایند.

این مقام مسئول از شهروندان خواست در صورت مشاهده حریق ضمن حفظ خونسردی خود بلافاصله با سامانه تلفنی ۱۲۵ تماس حاصل فرمایند تا با حضور به موقع آتش نشانان از خسارات مالی و جانی پیشگیری شود.

 

 

 

 

 

نگارش و انتشار: کیوان علاسوند