بازیگر و کارگردان مسجدسلیمانی تئاتر سینما و تلویزیون بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت

 

 

عزت الله مهرآوران بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون شب گذشته جمعه ۱۶ مهرماه پس از چند روز ابتلا به کرونا در بیمارستان آتیه درگذشت.

 

 

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان، مهرآوران جزو هنرمندانی بود که هر ۲ دوز واکسن خود را از طریق موسسه هنرمندان پیشکسوت تزریق کرده بود اما با این حال از روز چهارم مهر به واسطه عوارض ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شد.

 

عزت‌الله مهرآوران در طول چند دهه فعالیت هنری هم بر صحنه تئاتر حضور داشته است و هم در سینما و تلویزیون. او در سینما با کارگردانان مختلفی چون رضا عطاران، محمدرضا هنرمند و ابراهیم حاتمی کیا همکاری داشته است که می‌توان به «آژانس شیشه‌ای»، «مومیایی» و «خوابم می‌آد» اشاره کرد.

 

مهرآوران همچنین در سریال‌های مختلفی در فضای کمدی و ملودرام به ایفای نقش پرداخته و نقش‌های به یادماندنی از خود به جای گذاشته است که از جمله آنها می‌توان به سریال «لیسانسه‌ها»، «دزد و پلیس»، «وضعیت سفید» و… اشاره کرد.

 

مهرآوران در سریال‌های خانگی همچون «هیولا» و «می‌خواهم زنده بمانم» نیز به نقش آفرینی پرداخته بود و «ساخت ایران ۳» از آخرین پروژه‌های سریالی او بود.

 

عزت الله مهرآوران زاده ۱۸ اردیبهشت ۱۳۲۸ در شهر نفت خیز اما محروم مسجد سلیمان در استان خوزستان به دنیا آمده است ، پدرش کارمند شرکت نفت و مادرش خانه دار بود.از این بازیگر پیشکسوت یک فرزند پسر بنام هژیر بجای مانده است.

 

زنده یاد مهرآوران فارغ التحصیل لیسانس رشته تئاتر از دانشگاه خوزستان و دارای نشان درجه ۱ هنری از وزارت علوم و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و با بیش از ۵۰ سال فعالیت هنری یکی از باتجربه ترین بازیگران سینما تئاتر و تلویزیون ایران بود.

 

روحش شاد یادش گرامی باد…

 

انتهای پیام