مسمومیت خانواده مسجدسلیمانی با قرص برنج

 

 

 مدیر شبکه بهداشت و درمان مسجدسلیمان با اشاره به مسمومیت اعضای یک خانواده با قرص برنج، در این خصوص توضیحاتی ارائه داد.

 

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان، دکتر یاسر جلیلی در خصوص مسمومیت اعضای یک خانواده در مسجدسلیمان اظهار کرد: روز گذشته یک خانواده شش نفره با علائم گوارشی و علائم معمول مسمومیت با قرص برنج به بیمارستان مراجعه کردند که سریعا اقدامات درمانی برای این افراد انجام شد.

وی با اشاره به چگونگی مسمومیت اعضای این خانواده، افزود: این خانواده در انبار منزل‌شان باکس‌های نگهداری زنبور داشتند که در این باکس‌ها قرص برنج قرار داده بودند. با توجه به اینکه انبار به محل استراحت خانواده نزدیک بود، در پی باز ماندن در انبار، اعضای این خانواده به دلیل استشمام گاز قرص برنج دچار مسمومیت شدند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مسجدسلیمان گفت: استنشاق گاز برنج نیز می‌تواند منجر به مرگ فرد شود اما با توجه به اینکه اعضای این خانواده به موقع از مسمومیت خود آگاه شدند و به بیمارستان مراجعه کردند، هیچ کدام فوت نکرده و همه از بیمارستان مرخص شده‌اند.
جلیلی با اشاره به ارائه آموزش‌های لازم به اعضای این خانواده به منظور پیشگیری از مسمومیت توسط نیروهای مرکز بهداشت، عنوان کرد: مردم باید از نگهداری قرص برنج در محل زندگی خود پرهیز کنند و کسانی که می‌خواهند از قرص برنج برای کار کشاورزی استفاده کنند باید آموزش‌های لازم را از طریق نیروهای بهداشت دریافت کنند.

وی در خصوص خطرات قرص برنج بیان کرد: قرص برنج با آزاد کردن نوعی گاز در بدن، متابولیسم سلولی را غیر فعال می‌کند و بخش ریوی و قلب را تحت تاثیر قرار می‌دهد. پس از این روند نیز کلیه‌ها و کبد را درگیر می‌کند.
جلیلی افزود: معمولا مسمومیت با قرص برنج پس از سه تا چهار ساعت موجب مرگ فرد می‌شود و معمولا احتمال برگشت به زندگی کسانی که از قرص برنج استفاده می‌کنند، بسیار کم است.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه اکثر افراد از خطرات قرص برنج آگاه هستند به ندرت مسمومیت بر اثر استنشاق گاز قرص برنج رخ می‌دهد.

 

 

انتهای پیام